Tlačové centrum Skupiny B. Braun

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Aktuálne novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Počet transplantácií obličiek u pacientov B. Braun Avitum vzrástol medziročne takmer o 14 %

  Počet pacientov siete dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií B. Braun Avitum CZ/SK, ktorým lekári v roku 2017 transplantovali obličku, vzrástol medziročne o 13,7 %. „To, koľko bude v danom roku odtransplantovaných našich pacientov, môžeme ovplyvniť len nepriamo, a to tak, že sa snažíme, aby všetci pacienti, ktorí spĺňajú medicínske kritériá, boli zaradení na čakaciu listinu. Vždy sa snažíme preveriť všetkých potenciálnych adeptov. Napríklad minulý rok sme za týmto účelom vyšetrili takmer dvojnásobný počet pacientov, než ktorý bol potom výsledne odporúčaný transplantačnými centrami na zaradenie. V tejto chvíli je pripravených a čaká na transplantáciu 126 našich pacientov“, hovorí vedúci lekár dialyzačných stredísk B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Vladimír Vojanec. Kým v roku 2016 bola oblička v Česku a na Slovensku transplantovaná 81 pacientom B. Braun Avitum, v roku 2017 ich bolo celkovo 92.

  Čítajte ďalej
 • Spoločne s vami chránime a zlepšujeme zdravie ľudí v Českej a Slovenskej republike už 25 rokov

  História Skupiny B. Braun siaha až do februára roku 1993, keď spoločnosť vstúpila na český a slovenský trh a dnes sme pre Čechy a Slovensko už 25 rokov zárukou špičkových zdravotníckych materiálov, lekárskych prístrojov, zdravotníckych technológií, služieb a jedinečnej odbornej zdravotníckej a dialyzačnej starostlivosti. S takmer 900 zamestnancami a veľkým množstvom klientov si týmto chceme spoločne pripomenúť a osláviť toto významné jubileum.

  Čítajte ďalej
 • V Galante sa čoskoro otvorí prvý domov pre dialyzovaných pacientov a seniorov na Slovensku. Súčasťou bude aj Alzheimer centrum.

  Finálne dokončovacie práce prebiehajú na unikátnom multifukčnom zariadení v Galante, ktoré bude ako prvé na Slovensku ponúkať seniorom a pacientom s poškodenými obličkami popri dialyzačných službách aj bývanie. Päť podlaží kompletne zrekonštruovanej a novovybavenej budovy sa stane súčasne tiež domovom ľuďom s Alzheimerovou chorobou a pomôže opatrujúcim rodinám s krátkodobými pobytmi ich blízkych. „V budove sa bude snúbiť komplexná a navyše špecializovaná zdravotná starostlivosť s komfortom súkromného bývania. Žiadne podobné zariadenie doposiaľ na Slovensku nestojí,“ hovorí riaditeľ B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek. Klienti si môžu po dohode prezrieť budovu so zázemím už teraz.

  Čítajte ďalej
 • Ženské obličky sú 3x viac ohrozené zápalmi močových ciest

  Svetový deň obličiek 2018 upozorňuje na typicky ženské riziká ochorenia obličiek. Hlavným rozdielom sú zápaly močového mechúra, na ktoré trpia ženy oveľa častejšie ako muži. Odborníci odhadujú, že výskyt týchto zápalov je až 3x vyšší.

  Čítajte ďalej
 • Olympionik Petr Koukal podporí Svetový deň obličiek

  Tohtoročný Svetový deň obličiek podporí v spolupráci so spoločnosťou B. Braun Avitum CZ/SK aj bedmintonista Petr Koukal. „Zvyšovaniu povedomia o skrytých rizikách zákerných chorôb sa venujem systematicky. Sám som musel nečakane uprostred športovej kariéry bojovať s rakovinou. Nič netušiac som jedného dňa popoludní zašiel na preventívnu prehliadku, počas ktorej mi diagnostikovali rakovinu semenníkov. A hneď na druhý deň ráno ma operovali. Bol to poriadny náraz. O poškodených obličkách ľudia tiež často nič netušia, keď ich to nebolí. A zrazu je neskoro. Je dobré im to minimálne raz ročne pripomenúť,“ hovorí olympionik a deväťnásobný majster Českej republiky v bedmintone Petr Koukal.

  Čítajte ďalej
 • Záujem o dovolenkové dialýzy rok od roka stúpa. Najnovšie je možné dialyzovať sa v španielskej Malage.

  Cestovanie pacientov odkázaných na pravidelné dialyzačné ošetrenie v špecializovanom zdravotníckom zariadení je stále využívanejšia služba. Destinácie pribúdajú a záujem tak rapídne stúpa.

  Čítajte ďalej
 • Dialýzy spoločnosti Dialcorp sa stali súčasťou Skupiny B. Braun Avitum CZ/SK

  Tri dialyzačné strediská spoločnosti Dialcorp s.r.o. sú od 5. októbra 2017 súčasťou siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum CZ/SK. Ide o dialyzačné stredisko v ulici Ohradní v Prahe 4 Michli a dialyzačné strediská v meste Rychnov nad Kněžnou a v slovenskom Kežmarku.

  Čítajte ďalej
 • Novú HR sekciu Skupiny B. Braun prevzala Iveta Volfová

  Za riadenie novo vzniknutej personálnej sekcie Skupiny B. Braun pre Česko a Slovensko je od 1. júla 2017 zodpovedná Iveta Volfová (47). Volfová prechádza zo spoločnosti Alza.cz a bude riadiť komplexnú oblasť HR všetkých dcérskych spoločností nadnárodného zdravotníckeho koncernu B. Braun pôsobiacich v Českej republike a na Slovensku.

  Čítajte ďalej
 • Spoločnosť B. Braun Medical opäť získala prestížne ocenenie Czech Stability Award 2017

  Spoločnosť B. Braun Medical obhájila ratingové ocenenie a opäť získala certifikát CZECH Stability Award s najvyšším možným hodnotením AAA.

  Čítajte ďalej
 • Obézni ľudia majú až sedemkrát vyšší predpoklad na chronické ochorenie obličiek

  Témou 12. svetového dňa obličiek je obezita ako rizikový faktor pre ochorenie obličiek. Toto civilizačné ochorenie je právom označované za epidémiu tretieho tisícročia.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.

Kontakt pre média

Ing. Lucie Kocourková
tlačová hovorkyňa Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika