Tlačové centrum Skupiny B. Braun

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Kontakt pre média

Ing. Lucie Kocourková
tlačová hovorkyňa Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuálne novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Charitatívny adventný večer

  Dňa 27. novembra sa v zrekonštruovanom Národnom múzeu uskutočnil charitatívny večer. Skupina B. Braun na ňom odovzdala Nadácii Dobrý anjel šek v celkovej hodnote 304 600 Kč.

  Čítajte ďalej
 • Modernými technológiami smelo na renálnu starostlivosť

  Konferencia Európskej asociácie dialyzačných a transplantačných sestier a Európskej asociácie renálnej starostlivosti (EDTNA/ERCA) sa uskutočnila na konci septembra v Prahe. Tento rok sa niesla v duchu témy „Nové postupy v zariadeniach renálnej starostlivosti – staráme sa spoločne integrovaním moderných technológií založených na znalostiach a vzdelávaní so zameraním na najpokročilejšie produkty využívajúce moderné technológie“. V súlade s mottom „sharing expertise“, teda „zdieľanie odbornosti“, bolo cieľom vymeniť si odborné znalosti a skúsenosti.

  Čítajte ďalej
 • V Galante sa otvoril prvý domov pre dialyzovaných pacientov na Slovensku

  V Galante sa otvorilo unikátne multifunkčné zariadenie B. Braun Galenia, ktoré ako prvé na Slovensku ponúka seniorom s poškodenými obličkami popri dialyzačnej starostlivosti aj bývanie. Súčasťou budovy je aj Alzheimer centrum. Zariadenie sa nachádza necelú hodinu cesty od Bratislavy a môže tak dobre poslúžiť aj obyvateľom metropoly. Celková investícia do budovy a do jej vybavenia sa pohybuje na úrovni takmer 8 miliónov EUR.

  Čítajte ďalej
 • Až 95 % ľudí si umýva ruky nesprávne a až 80 % infekcií sa šíri špinavými rukami

  Napriek tomu, že podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa až 80 % infekcií šíri špinavými rukami, je hygiena rúk laickou verejnosťou aj odborníkmi stále podceňovaná. Na 5. mája už po deviatykrát pripadá WHO iniciovaný Svetový deň hygieny rúk, ktorý vyzdvihuje význam správne vykonávanej hygieny rúk ako preventívneho opatrenia.

  Čítajte ďalej
 • V Galante sa čoskoro otvorí prvý domov pre dialyzovaných pacientov a seniorov na Slovensku. Súčasťou bude aj Alzheimer centrum.

  Finálne dokončovacie práce prebiehajú na unikátnom multifukčnom zariadení v Galante, ktoré bude ako prvé na Slovensku ponúkať seniorom a pacientom s poškodenými obličkami popri dialyzačných službách aj bývanie. Päť podlaží kompletne zrekonštruovanej a novovybavenej budovy sa stane súčasne tiež domovom ľuďom s Alzheimerovou chorobou a pomôže opatrujúcim rodinám s krátkodobými pobytmi ich blízkych. „V budove sa bude snúbiť komplexná a navyše špecializovaná zdravotná starostlivosť s komfortom súkromného bývania. Žiadne podobné zariadenie doposiaľ na Slovensku nestojí,“ hovorí riaditeľ B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek. Klienti si môžu po dohode prezrieť budovu so zázemím už teraz.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.