Tlačové centrum Skupiny B. Braun

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Kontakt pre média

Ing. Lucie Kocourková
tlačová hovorkyňa Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuálne novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Až 95 % ľudí si umýva ruky nesprávne a až 80 % infekcií sa šíri špinavými rukami

  Napriek tomu, že podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa až 80 % infekcií šíri špinavými rukami, je hygiena rúk laickou verejnosťou aj odborníkmi stále podceňovaná. Na 5. mája už po deviatykrát pripadá WHO iniciovaný Svetový deň hygieny rúk, ktorý vyzdvihuje význam správne vykonávanej hygieny rúk ako preventívneho opatrenia.

  Čítajte ďalej
 • V Galante sa čoskoro otvorí prvý domov pre dialyzovaných pacientov a seniorov na Slovensku. Súčasťou bude aj Alzheimer centrum.

  Finálne dokončovacie práce prebiehajú na unikátnom multifukčnom zariadení v Galante, ktoré bude ako prvé na Slovensku ponúkať seniorom a pacientom s poškodenými obličkami popri dialyzačných službách aj bývanie. Päť podlaží kompletne zrekonštruovanej a novovybavenej budovy sa stane súčasne tiež domovom ľuďom s Alzheimerovou chorobou a pomôže opatrujúcim rodinám s krátkodobými pobytmi ich blízkych. „V budove sa bude snúbiť komplexná a navyše špecializovaná zdravotná starostlivosť s komfortom súkromného bývania. Žiadne podobné zariadenie doposiaľ na Slovensku nestojí,“ hovorí riaditeľ B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek. Klienti si môžu po dohode prezrieť budovu so zázemím už teraz.

  Čítajte ďalej
 • Ženské obličky sú 3x viac ohrozené zápalmi močových ciest

  Svetový deň obličiek 2018 upozorňuje na typicky ženské riziká ochorenia obličiek. Hlavným rozdielom sú zápaly močového mechúra, na ktoré trpia ženy oveľa častejšie ako muži. Odborníci odhadujú, že výskyt týchto zápalov je až 3x vyšší.

  Čítajte ďalej
 • Olympionik Petr Koukal podporí Svetový deň obličiek

  Tohtoročný Svetový deň obličiek podporí v spolupráci so spoločnosťou B. Braun Avitum CZ/SK aj bedmintonista Petr Koukal. „Zvyšovaniu povedomia o skrytých rizikách zákerných chorôb sa venujem systematicky. Sám som musel nečakane uprostred športovej kariéry bojovať s rakovinou. Nič netušiac som jedného dňa popoludní zašiel na preventívnu prehliadku, počas ktorej mi diagnostikovali rakovinu semenníkov. A hneď na druhý deň ráno ma operovali. Bol to poriadny náraz. O poškodených obličkách ľudia tiež často nič netušia, keď ich to nebolí. A zrazu je neskoro. Je dobré im to minimálne raz ročne pripomenúť,“ hovorí olympionik a deväťnásobný majster Českej republiky v bedmintone Petr Koukal.

  Čítajte ďalej
 • Záujem o dovolenkové dialýzy rok od roka stúpa. Najnovšie je možné dialyzovať sa v španielskej Malage.

  Cestovanie pacientov odkázaných na pravidelné dialyzačné ošetrenie v špecializovanom zdravotníckom zariadení je stále využívanejšia služba. Destinácie pribúdajú a záujem tak rapídne stúpa.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.