Chránime a zlepšujeme zdravie ľudí na celom svete

Ambulantná a dialyzačná starostlivosť o pacientov s ochorením obličiek

Kariéra v B. Braun Ponúkame viac

Kristína Madajová B. Braun pre život

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Ženské obličky sú 3x viac ohrozené zápalmi močových ciest

  Svetový deň obličiek 2018 upozorňuje na typicky ženské riziká ochorenia obličiek. Hlavným rozdielom sú zápaly močového mechúra, na ktoré trpia ženy oveľa častejšie ako muži. Odborníci odhadujú, že výskyt týchto zápalov je až 3x vyšší.

  Čítajte ďalej
 • Olympionik Petr Koukal podporí Svetový deň obličiek

  Tohtoročný Svetový deň obličiek podporí v spolupráci so spoločnosťou B. Braun Avitum CZ/SK aj bedmintonista Petr Koukal. „Zvyšovaniu povedomia o skrytých rizikách zákerných chorôb sa venujem systematicky. Sám som musel nečakane uprostred športovej kariéry bojovať s rakovinou. Nič netušiac som jedného dňa popoludní zašiel na preventívnu prehliadku, počas ktorej mi diagnostikovali rakovinu semenníkov. A hneď na druhý deň ráno ma operovali. Bol to poriadny náraz. O poškodených obličkách ľudia tiež často nič netušia, keď ich to nebolí. A zrazu je neskoro. Je dobré im to minimálne raz ročne pripomenúť,“ hovorí olympionik a deväťnásobný majster Českej republiky v bedmintone Petr Koukal.

  Čítajte ďalej
 • Záujem o dovolenkové dialýzy rok od roka stúpa. Najnovšie je možné dialyzovať sa v španielskej Malage.

  Cestovanie pacientov odkázaných na pravidelné dialyzačné ošetrenie v špecializovanom zdravotníckom zariadení je stále využívanejšia služba. Destinácie pribúdajú a záujem tak rapídne stúpa.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.

Najnovšie články z Braunovinách

Zimní urologicko-transplantační sympozium na Štrbském Plese

Urologická klinika s centrem pro transplantaci ledvin Univerzitní nemocnice Bratislava a Slovenská transplantologická společnost Slovenské lékařské společnosti zorganizovaly tradiční urologicko -transplantační sympozium.

Jedinečné workshopy na Colours of Sepsis

Místnost plná účastníků „doslova praskající ve švech“‒ i takto mohou vypadat workshopy pracovní skupiny Aesculap Akademie Bezpečnost personálu, které si její členové připravili na 20. ročník kongresu Colour of Sepsis v Ostravě.