Sme tak trochu remeselníci medicíny rozhovor s ortopédom a spondylochirurgom docentom Repkom

B. Braun Galenia starostlivosť nielen o pacientov s ochorením obličiek

Chránime a zlepšujeme zdravie ľudí na celom svete

Plníme sen pohybom B. Braun pre život

Ambulantná a dialyzačná starostlivosť o pacientov s ochorením obličiek

Kariéra v B. Braun Ponúkame viac

Anesteziológ a intenzivista musí kombinovať manuálnu a intelektuálnu činnosť

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Kolapsov z prehriatia je u vytrvalostných športovcov dvakrát viac ako predtým

  Športovci podceňujú tepelné traumy vzniknuté z prehriatia organizmu. Je ich je 2x viac ako v uplynulých rokoch. Zhodli sa na tom odborníci na prvom kurze Aesculap Akadémie venovanom krízovým stavom pri vytrvalostných športových výkonoch. „Jedným z dôvodov je nestále rastúci počet hobby pretekárov vo vyšších vekových „masters“ kategóriách a nárast tropických teplôt. Postihnúť však môže každého atléta bez ohľadu na vek a stav trénovanosti. Edukácia širokej verejnosti aj organizátorov je úplne nevyhnutná,“ hovorí odborný garant kurzu Aesculap Akadémie, prednosta I. Internej kliniky FN Plzeň a LF UK a zároveň víťaz Českého pohára v Olympijskom triatlone a účastník majstrovstiev sveta série Challenge, prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA. Kurz je v poradí stoprvým kurzom simulačnej medicíny v tréningovom centre B. Braun Dialog.

  Čítajte ďalej
 • Inteligentný spôsob nakupovania: B. Braun spustil nový Online Shop

  Česká a Slovenská republika sa od 1. apríla 2019 zaradili do rodiny používateľov nového koncernového B. Braun Online Shopu. Je to už tretia verzia tohto moderného nástroja, ktorý umožňuje zákazníkom posielať svoje objednávky online v kedykoľvek, sedem dní v týždni.

  Čítajte ďalej
 • Anna Maria Braun je novou šéfkou koncernu B. Braun

  Nemecký rodinný zdravotnícky koncern B. Braun so 180-ročnou tradíciou a pobočkami v 64 krajinách sveta má nové vedenie.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.

Najnovšie články z Braunovinách

Diveen® pocit znovu nabyté jistoty

Ztráta sebejistoty, strach, úzkost, stud, rozpaky či panika. Všechny tyto pocity vyvolává inkontinence a mohou vést až ke společenskému odloučení. S intravaginální pomůckou Diveen® pacientky znovu zažijí pocit jistoty a svobod. Pomůže jim v tom intravaginální pomůcka Diveen®. A pozor, stresová nebo smíšená inkontinence u žen se netýká pouze seniorek.

Krajčírske umenie s vysokou noblesou, alebo cievna chirurgia včera a dnes

Základom chirurgickej techniky je ošetrenie postihnutej cievy najčastejšie pomocou endarterektómie, bypassu alebo býva cieva nahradená jednou z mnohých typov dostupných cievnych náhrad.Spolu s doc. MUDr. Petrom Balážom, Ph.D., FEBS, MHA sa poďme bližšie pozrieť na cievnu chirurgiu ako na odbor, ktorý rieši prevažne ochorenia spôsobené postihnutím tepien a žíl.

Nikolka se narodila o celé tři měsíce dříve než jiné děti. Přes veškerá rehabilitační cvičení však zůstala na invalidním vozíku. My nyní chceme splnit její sen

Je to téměř devět let, kdy se předčasně narodila malá Nikolka. Vážila 1 300 g a měřila 40 cm. První dva roky den co den aktivně cvičila Vojtovu metodu a bojovala o normální vývoj. Přes všechnu snahu však zůstala na invalidním vozíku.