Zelená hviezda funguje na českom a slovenskom trhu už 20 rokov

Nedostatok nástrojov a implantátov sme nahradzovali zručnosťou a kreativitou Rozhovor s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc.

3D mikroskop aeos See more. stand tall.

B. Braun Galenia starostlivosť nielen o pacientov s ochorením obličiek

Chránime a zlepšujeme zdravie ľudí na celom svete

Plníme sen pohybom B. Braun pre život

Ambulantná a dialyzačná starostlivosť o pacientov s ochorením obličiek

Kariéra v B. Braun Ponúkame viac

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Aesculap Akadémia uvádza kurz Aktuálne právne otázky v praxi nemocníc

  Na konci novembra sa v budove B. Braun Dialóg konalo školenie Aesculap Akadémie Aktuálne právne otázky v praxi nemocníc a právna podniková kancelária.

  Čítajte ďalej
 • Zdravotníci sú v nemocniciach vystavení riziku kontaminácie cytostatikami

  Zdravotníci v slovenských nemocniciach sú vystavení riziku kontaminácie toxickými cytostatickými liečivami podávanými pri chemoterapii. Potvrdil to Pilotný monitoring Slovenska realizovaný v rámci medzinárodného projektu Masarykovho onkologického ústavu a RECETOX v štyroch nemocniciach na Slovensku. „Zo všetkých odobratých vzoriek bolo 58,4 % pozitívnych. Priemerné hodnoty u väčšiny pozitívnych vzoriek prekročili odporúčané limity,“ komentovala výsledky PharmDr. Lenka Doležalová, vedúca úseku prípravy cytotoxických liečiv z Ústavnej lekárne Masarykovho onkologického ústavu v Brne.

  Čítajte ďalej
 • Rola urologickej sestry v súčasnosti a v budúcnosti

  V polovici októbra sa konala 65. výročná konferencia Českej urologickej spoločnosti ČLS JEP, kde pre takmer dvesto urologických sestier pripravila Aesculap Akadémia dvojhodinový odborný program pre sesterskú sekciu s názvom „Rola urologickej sestry v súčasnosti a v budúcnosti“.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.

Najnovšie články z Braunovinách

V rozehraném cirkusu snadno přehlédneme, co už nefunguje

Čtyři měsíce působil Radek Doležel jako šéf chirurg na misi v Kábulu v Afghánistánu ve vojenské nemocnici Kaia. „Strašidelná byla čtyřletá dívka, které bohužel americká raketa v jeden okamžik zabila celou rodinu a jí znetvořila obličej,“ vypráví Radek Doležel. 

Be1® inovativní kapsule pro kolostomiky

Stomie, ať už trvalá nebo dočasná, představuje vždy závažný zásah do každodenního života. Dle statistik 50 % stomiků ztrácí kontrolu nad vylučováním stolice a únikem plynů.

Danuše Hrbková: Inkontinence může postihnout kohokoliv, jen se o tom nemluví

Šestapadesátiletá ambasadorka značky Diveen® Danuše Hrbková se rozhodla předat svou zkušenost dál. ,,Hlavně, pokud se budou ženy bát a budou se stydět o svých zdravotních problémech mluvit, nic se nezmění“.