Tlačové centrum Skupiny B. Braun

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Aktuálne novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Zážitkový víkend s Cestou za snom

  Subterra Open alebo zážitkový víkend patrí každoročne medzi najväčšie udalosti z dielne neziskovej organizácie Cesta za snom, ktorej je Skupina B. Braun hrdým partnerom. Ani tento ročník nesklamal. Zišli sa tu stovky účastníkov, aby podporili tých, ktorí sa s hendikepom ešte len učia žiť a sami sebe kladú otázku, čo všetko sa dá robiť, keď sedíte na vozíku. Čo teraz, keď nemôžem chodiť, nemám ruku, nohu alebo nevidím?

  Čítajte ďalej
 • Slovenská výprava na svetových hrách transplantovaných

  Na konci augusta sa v anglickom Newcastli uskutočnili XXII. svetové hry transplantovaných športovcov 2019. Hier sa zúčastnilo približne dvetisíc športovcov z 59 štátov z celého sveta. Poslaním tejto akcie je propagovať myšlienku darcovstva orgánov. Práve šport dokáže meniť ľudské osudy a človek vďaka nemu posúva svoje limity, častokrát až na hranicu takmer nemožného.

  Čítajte ďalej
 • Dialyzačné stredisko Kráľovský Chlmec na Lečofeste 2019

  Na dvanástom Lečofeste vo Veľkých Kapuštanoch tento raz nechýbali ani zástupcovia z Dialyzačného strediska B. Braun Avitum Kráľovský Chlmec.

  Čítajte ďalej
 • V Tepliciach sa otvára jedna z najmodernejších dialýz v ČR

  Spoločnosť B. Braun Avitum dokončila v Tepliciach stavbu dialýzy a nefrologickej ambulancie za 100 miliónov korún. Dialýza je vybavená inteligentnými dialyzačnými monitormi poslednej generácie aj unikátnym zariadením na prípravu dialyzačných roztokov..„Som veľmi rád, že práve pri 25. výročí našej pôsobnosti v Tepliciach otvárame pre pacientov úplne nové dialyzačné stredisko, kde budú mať vybavenie a komfort tej najvyššej kvality. Dialyzačné stredisko v Tepliciach spĺňa najprísnejšie svetové kritériá,“ hovorí riaditeľ siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum, MUDr. Martin Kuncek.

  Čítajte ďalej
 • Odvážny sedemčlenný cyklistický tím B. Braun sa tento rok zúčastní Metrostav handy cyklo maratónu 2019

  Preteky sa začali 30. júla a celkovo sa ich zúčastní 44 osem-, štvor- a dvojčlenných tímov, ktorých úlohou bude zdolať 2.222 km za 111 hodín. Ide o štafetové preteky, ktoré sa idú nonstop.

  Čítajte ďalej
 • Kolapsov z prehriatia je u vytrvalostných športovcov dvakrát viac ako predtým

  Športovci podceňujú tepelné traumy vzniknuté z prehriatia organizmu. Je ich je 2x viac ako v uplynulých rokoch. Zhodli sa na tom odborníci na prvom kurze Aesculap Akadémie venovanom krízovým stavom pri vytrvalostných športových výkonoch. „Jedným z dôvodov je nestále rastúci počet hobby pretekárov vo vyšších vekových „masters“ kategóriách a nárast tropických teplôt. Postihnúť však môže každého atléta bez ohľadu na vek a stav trénovanosti. Edukácia širokej verejnosti aj organizátorov je úplne nevyhnutná,“ hovorí odborný garant kurzu Aesculap Akadémie, prednosta I. Internej kliniky FN Plzeň a LF UK a zároveň víťaz Českého pohára v Olympijskom triatlone a účastník majstrovstiev sveta série Challenge, prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA. Kurz je v poradí stoprvým kurzom simulačnej medicíny v tréningovom centre B. Braun Dialog.

  Čítajte ďalej
 • Inteligentný spôsob nakupovania: B. Braun spustil nový Online Shop

  Česká a Slovenská republika sa od 1. apríla 2019 zaradili do rodiny používateľov nového koncernového B. Braun Online Shopu. Je to už tretia verzia tohto moderného nástroja, ktorý umožňuje zákazníkom posielať svoje objednávky online v kedykoľvek, sedem dní v týždni.

  Čítajte ďalej
 • Anna Maria Braun je novou šéfkou koncernu B. Braun

  Nemecký rodinný zdravotnícky koncern B. Braun so 180-ročnou tradíciou a pobočkami v 64 krajinách sveta má nové vedenie.

  Čítajte ďalej
 • Preventívna akcia v rámci Svetového dňa obličiek odhalila takmer 600 rôzne závažných problémov s obličkami

  Preventívne vyšetrenie v dialyzačných strediskách B. Braun Avitum v Českej republike a na Slovensku podstúpilo druhý štvrtok v marci 2.111 ľudí a takmer 30% z nich nemalo výsledky v poriadku. Ďalších takmer 11 tisíc ľudí si urobilo test na internetovej obličkovej kalkulačke.

  Čítajte ďalej
 • Svetový deň obličiek 2019: príďte sa nechať zadarmo preventívne vyšetriť vo štvrtok 14. marca

  Desiatky dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií po celom Slovensku otvoria svoje dvere verejnosti na preventívne vyšetrenie obličiek vo štvrtok 14. marca. Koná sa totiž už 14. ročník Svetového dňa obličiek. „Približne každý siedmy z tisícov Slovákov, ktorí na prevenciu prichádzajú, musí kvôli podozreniu na chronické ochorenie obličiek podstúpiť ďalšie podrobnejšie vyšetrenie. Obličky sú pre človeka rovnako dôležité ako mozog alebo srdce a venovať im raz za rok 15 minút času sa určite oplatí,“ hovorí k prevencii hlavná nefrologička siete dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií, MUDr. Monika Alaxinová, CSc.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.

Kontakt pre média

Ing. Lucie Kocourková
tlačová hovorkyňa Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika