Tlačové centrum Skupiny B. Braun

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Aktuálne novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Aesculap Akadémia uvádza kurz Aktuálne právne otázky v praxi nemocníc

  Na konci novembra sa v budove B. Braun Dialóg konalo školenie Aesculap Akadémie Aktuálne právne otázky v praxi nemocníc a právna podniková kancelária.

  Čítajte ďalej
 • Zdravotníci sú v nemocniciach vystavení riziku kontaminácie cytostatikami

  Zdravotníci v slovenských nemocniciach sú vystavení riziku kontaminácie toxickými cytostatickými liečivami podávanými pri chemoterapii. Potvrdil to Pilotný monitoring Slovenska realizovaný v rámci medzinárodného projektu Masarykovho onkologického ústavu a RECETOX v štyroch nemocniciach na Slovensku. „Zo všetkých odobratých vzoriek bolo 58,4 % pozitívnych. Priemerné hodnoty u väčšiny pozitívnych vzoriek prekročili odporúčané limity,“ komentovala výsledky PharmDr. Lenka Doležalová, vedúca úseku prípravy cytotoxických liečiv z Ústavnej lekárne Masarykovho onkologického ústavu v Brne.

  Čítajte ďalej
 • Rola urologickej sestry v súčasnosti a v budúcnosti

  V polovici októbra sa konala 65. výročná konferencia Českej urologickej spoločnosti ČLS JEP, kde pre takmer dvesto urologických sestier pripravila Aesculap Akadémia dvojhodinový odborný program pre sesterskú sekciu s názvom „Rola urologickej sestry v súčasnosti a v budúcnosti“.

  Čítajte ďalej
 • Na skok do stomickej poradne

  Hoci je spoločnosť B. Braun Avitum medzi odbornou aj pacientskou verejnosťou známa predovšetkým ako poskytovateľka špičkovej dialyzačnej a nefrologickej ambulantnej starostlivosti, prevádzkuje aj sieť odborných ambulancií B. Braun Plus, ktoré poskytujú poradenstvo v mnohých odboroch od klinickej výživy cez urológiu až po stomické poradne.

  Čítajte ďalej
 • Na dialýzu do obchodního centra?

  Tak zněl název televizní reportáže regionální Olomoucké televize. Prohlédněte si nově zrekonstruované dialyzační středisko B. Braun Avitum v Olomouci a k němu přidruženou síť odborných ambulancí B. Braun Plus.

  Čítajte ďalej
 • Úspech B. Braun Spain so softvérom Onco Safety Remote Control

  Onco Safety Remote Control sa denne používa v nemocniciach, kde zdravotným sestrám umožňuje podávať chemoterapiu bez toho, aby dochádzalo k chybám v medikácii, a zároveň poskytuje podrobné údaje o tom, ako boli infúzie s chemoterapiou podávané.

  Čítajte ďalej
 • Modernými technológiami smelo na renálnu starostlivosť

  Konferencia Európskej asociácie dialyzačných a transplantačných sestier a Európskej asociácie renálnej starostlivosti (EDTNA/ERCA) sa uskutočnila na konci septembra v Prahe. Tento rok sa niesla v duchu témy „Nové postupy v zariadeniach renálnej starostlivosti – staráme sa spoločne integrovaním moderných technológií založených na znalostiach a vzdelávaní so zameraním na najpokročilejšie produkty využívajúce moderné technológie“. V súlade s mottom „sharing expertise“, teda „zdieľanie odbornosti“, bolo cieľom vymeniť si odborné znalosti a skúsenosti.

  Čítajte ďalej
 • Zážitkový víkend s Cestou za snom

  Subterra Open alebo zážitkový víkend patrí každoročne medzi najväčšie udalosti z dielne neziskovej organizácie Cesta za snom, ktorej je Skupina B. Braun hrdým partnerom. Ani tento ročník nesklamal. Zišli sa tu stovky účastníkov, aby podporili tých, ktorí sa s hendikepom ešte len učia žiť a sami sebe kladú otázku, čo všetko sa dá robiť, keď sedíte na vozíku. Čo teraz, keď nemôžem chodiť, nemám ruku, nohu alebo nevidím?

  Čítajte ďalej
 • Slovenská výprava na svetových hrách transplantovaných

  Na konci augusta sa v anglickom Newcastli uskutočnili XXII. svetové hry transplantovaných športovcov 2019. Hier sa zúčastnilo približne dvetisíc športovcov z 59 štátov z celého sveta. Poslaním tejto akcie je propagovať myšlienku darcovstva orgánov. Práve šport dokáže meniť ľudské osudy a človek vďaka nemu posúva svoje limity, častokrát až na hranicu takmer nemožného.

  Čítajte ďalej
 • V Tepliciach sa otvára jedna z najmodernejších dialýz v ČR

  Spoločnosť B. Braun Avitum dokončila v Tepliciach stavbu dialýzy a nefrologickej ambulancie za 100 miliónov korún. Dialýza je vybavená inteligentnými dialyzačnými monitormi poslednej generácie aj unikátnym zariadením na prípravu dialyzačných roztokov..„Som veľmi rád, že práve pri 25. výročí našej pôsobnosti v Tepliciach otvárame pre pacientov úplne nové dialyzačné stredisko, kde budú mať vybavenie a komfort tej najvyššej kvality. Dialyzačné stredisko v Tepliciach spĺňa najprísnejšie svetové kritériá,“ hovorí riaditeľ siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum, MUDr. Martin Kuncek.

  Čítajte ďalej

Kontakt pre média

Ing. Lucie Kocourková
tlačová hovorkyňa Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika