Tlačové centrum Skupiny B. Braun

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Aktuálne novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
 • Rola urologickej sestry v súčasnosti a v budúcnosti

  V polovici októbra sa konala 65. výročná konferencia Českej urologickej spoločnosti ČLS JEP, kde pre takmer dvesto urologických sestier pripravila Aesculap Akadémia dvojhodinový odborný program pre sesterskú sekciu s názvom „Rola urologickej sestry v súčasnosti a v budúcnosti“.

  Čítajte ďalej
 • Na skok do stomickej poradne

  Hoci je spoločnosť B. Braun Avitum medzi odbornou aj pacientskou verejnosťou známa predovšetkým ako poskytovateľka špičkovej dialyzačnej a nefrologickej ambulantnej starostlivosti, prevádzkuje aj sieť odborných ambulancií B. Braun Plus, ktoré poskytujú poradenstvo v mnohých odboroch od klinickej výživy cez urológiu až po stomické poradne.

  Čítajte ďalej
 • Na dialýzu do obchodního centra?

  Tak zněl název televizní reportáže regionální Olomoucké televize. Prohlédněte si nově zrekonstruované dialyzační středisko B. Braun Avitum v Olomouci a k němu přidruženou síť odborných ambulancí B. Braun Plus.

  Čítajte ďalej
 • Úspech B. Braun Spain so softvérom Onco Safety Remote Control

  Onco Safety Remote Control sa denne používa v nemocniciach, kde zdravotným sestrám umožňuje podávať chemoterapiu bez toho, aby dochádzalo k chybám v medikácii, a zároveň poskytuje podrobné údaje o tom, ako boli infúzie s chemoterapiou podávané.

  Čítajte ďalej
 • Modernými technológiami smelo na renálnu starostlivosť

  Konferencia Európskej asociácie dialyzačných a transplantačných sestier a Európskej asociácie renálnej starostlivosti (EDTNA/ERCA) sa uskutočnila na konci septembra v Prahe. Tento rok sa niesla v duchu témy „Nové postupy v zariadeniach renálnej starostlivosti – staráme sa spoločne integrovaním moderných technológií založených na znalostiach a vzdelávaní so zameraním na najpokročilejšie produkty využívajúce moderné technológie“. V súlade s mottom „sharing expertise“, teda „zdieľanie odbornosti“, bolo cieľom vymeniť si odborné znalosti a skúsenosti.

  Čítajte ďalej
 • Zážitkový víkend s Cestou za snom

  Subterra Open alebo zážitkový víkend patrí každoročne medzi najväčšie udalosti z dielne neziskovej organizácie Cesta za snom, ktorej je Skupina B. Braun hrdým partnerom. Ani tento ročník nesklamal. Zišli sa tu stovky účastníkov, aby podporili tých, ktorí sa s hendikepom ešte len učia žiť a sami sebe kladú otázku, čo všetko sa dá robiť, keď sedíte na vozíku. Čo teraz, keď nemôžem chodiť, nemám ruku, nohu alebo nevidím?

  Čítajte ďalej
 • Slovenská výprava na svetových hrách transplantovaných

  Na konci augusta sa v anglickom Newcastli uskutočnili XXII. svetové hry transplantovaných športovcov 2019. Hier sa zúčastnilo približne dvetisíc športovcov z 59 štátov z celého sveta. Poslaním tejto akcie je propagovať myšlienku darcovstva orgánov. Práve šport dokáže meniť ľudské osudy a človek vďaka nemu posúva svoje limity, častokrát až na hranicu takmer nemožného.

  Čítajte ďalej
 • V Tepliciach sa otvára jedna z najmodernejších dialýz v ČR

  Spoločnosť B. Braun Avitum dokončila v Tepliciach stavbu dialýzy a nefrologickej ambulancie za 100 miliónov korún. Dialýza je vybavená inteligentnými dialyzačnými monitormi poslednej generácie aj unikátnym zariadením na prípravu dialyzačných roztokov..„Som veľmi rád, že práve pri 25. výročí našej pôsobnosti v Tepliciach otvárame pre pacientov úplne nové dialyzačné stredisko, kde budú mať vybavenie a komfort tej najvyššej kvality. Dialyzačné stredisko v Tepliciach spĺňa najprísnejšie svetové kritériá,“ hovorí riaditeľ siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum, MUDr. Martin Kuncek.

  Čítajte ďalej
 • Odvážny sedemčlenný cyklistický tím B. Braun sa tento rok zúčastní Metrostav handy cyklo maratónu 2019

  Preteky sa začali 30. júla a celkovo sa ich zúčastní 44 osem-, štvor- a dvojčlenných tímov, ktorých úlohou bude zdolať 2.222 km za 111 hodín. Ide o štafetové preteky, ktoré sa idú nonstop.

  Čítajte ďalej
 • Kolapsov z prehriatia je u vytrvalostných športovcov dvakrát viac ako predtým

  Športovci podceňujú tepelné traumy vzniknuté z prehriatia organizmu. Je ich je 2x viac ako v uplynulých rokoch. Zhodli sa na tom odborníci na prvom kurze Aesculap Akadémie venovanom krízovým stavom pri vytrvalostných športových výkonoch. „Jedným z dôvodov je nestále rastúci počet hobby pretekárov vo vyšších vekových „masters“ kategóriách a nárast tropických teplôt. Postihnúť však môže každého atléta bez ohľadu na vek a stav trénovanosti. Edukácia širokej verejnosti aj organizátorov je úplne nevyhnutná,“ hovorí odborný garant kurzu Aesculap Akadémie, prednosta I. Internej kliniky FN Plzeň a LF UK a zároveň víťaz Českého pohára v Olympijskom triatlone a účastník majstrovstiev sveta série Challenge, prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA. Kurz je v poradí stoprvým kurzom simulačnej medicíny v tréningovom centre B. Braun Dialog.

  Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.

Kontakt pre média

Ing. Lucie Kocourková
tlačová hovorkyňa Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika