Aktualita

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Ústredná vojenská nemocnica a Domažlická nemocnica sú tohtoročnými držiteľmi ocenenia Nemocnica pre život

Za pozitívny prístup k pacientom si tento rok cenu Nemocnica pre život odnášajú Ústredná vojenská nemocnica Praha v kategórii Fakultná nemocnica a Domažlická nemocnica a.s. v kategórii Nemocnica.

Ocenenie získavajú zdravotnícke zariadenia na základe hlasovania v ankete „Ako často sa personál pri komunikácii s Vami usmieva“. Partnerom ocenenia je zdravotnícka Skupina B. Braun. „Smiech je výborná obrana proti strachu, preto ocenenie za vytváranie príjemnej atmosféry voči pacientom považujem v tejto exponovanej dobe za obzvlášť dôležité. V období, kedy sú zakázané alebo veľmi obmedzené návštevy v nemocniciach a zdravotnícky personál čelí obrovskému tlaku, je šírenie pozitívnej nálady medzi pacientmi zásadné a pre zdravotníkov je to väčšia výzva ako kedykoľvek inokedy. Zdravotníkom aj všetkým ostatným zamestnancom oboch nemocníc srdečne blahoželám,“ hovorí MUDr. Martin Kuncek, člen vedenia Skupiny B. Braun pre Českú a Slovenskú republiku.

Ocenenie si prevzali Mgr. Lenka Gutová, MBA námestníčka pre nelekárske zdravotnícke profesie a riadenie kvality zdravotnej starostlivosti Ústrednej vojenskej nemocnice a MUDr. Petr Hubáček, predseda predstavenstva Domažlickej nemocnice a.s.