Aktuálne

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Úspech B. Braun Spain so softvérom Onco Safety Remote Control

Onco Safety Remote Control sa denne používa v nemocniciach, kde zdravotným sestrám umožňuje podávať chemoterapiu bez toho, aby dochádzalo k chybám v medikácii, a zároveň poskytuje podrobné údaje o tom, ako boli infúzie s chemoterapiou podávané.

„Toto je veľmi dôležité, pretože až doteraz bol proces podávania ,čiernou skrinkou‘, kde chyby neboli odhalené vôbec alebo boli odhalené príliš neskoro. Niektoré záznamy uvádzajú výskyt 17–25 % lekárskych chýb, z nich väčšina predstavuje ohrozenie života,“ vysvetľuje Alberto Sábado, riaditeľ divízie Basic Care v Španielsku. „Pomocou softvéru Onco Safety Remote Control sú identifikované chyby podania, ktoré sa môžu stať. Následne je proces zastavený, sestry sú upozornené, a môžu tak nesprávnu akciu napraviť.“ 

Prepojenie s onkologickým systémom Hospital Information System

Softvér je prepojený s onkologickým systémom nemocnice Hospital Information System (HIS) a využíva inteligenciu inteligentnej pumpy Infusomat Space, takže akékoľvek akcie aj vedľajšie účinky sú počas podávania zaevidované a ďalej nahlásené systému HIS. Výkonný štatistický softvérový stroj poskytuje nemocnici hlavné kľúčové ukazovatele výkonu vo vzťahu k chemoterapeutickým procesom, vďaka ktorým môže nemocnica presadzovať vynikajúce lekárske postupy a starostlivosť.

Onco Safety Remote Control naprieč svetom

Softvér Onco Safety Remote Control sa používa v Španielsku (bohaté skúsenosti s ním má viac ako sedem veľkých nemocníc) a vo Francúzsku. Projekty sú tiež riadené aj tímami v Ekvádore, Mexiku, Chile, Paname a El Salvadore a naši kolegovia v Kolumbii práve podpísali prvú zmluvu s poprednou onkologickou nemocnicou v krajine. 

Onco Safety Remote Control v Českej republike a na Slovensku

Český tím je už pripravený na implementáciu prvých projektov v Českej republike a na Slovensku. V súčasnosti prebiehajú rokovania s príslušnými nemocnicami vrátane prepojenia softvéru do nemocničného informačného systému (NIS). Softvér Onco Safety Remote Control bude aj v českom jazyku, aby plne vyhovoval potrebám českého zdravotníctva. Zavedením konceptu uzavretého systému Cyto-Set v kombinácii podávania pomocou infúznych púmp Infusomat Space, Compact Plus a Onco Safety Remote Control sa tak výrazne zvýši bezpečnosť nielen zdravotníckeho personálu, ale aj u pacientov.