Aktuálne

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Odvážny sedemčlenný cyklistický tím B. Braun sa tento rok zúčastní Metrostav handy cyklo maratónu 2019

Preteky sa začali 30. júla a celkovo sa ich zúčastní 44 osem-, štvor- a dvojčlenných tímov, ktorých úlohou bude zdolať 2.222 km za 111 hodín. Ide o štafetové preteky, ktoré sa idú nonstop.

Trasa vedie okolo celej Českej republiky, a jeden z úsekov vedie cez Poľsko. Pretekárov na trase čakajú štyri časovky, ktoré pôjdu v troch prípadoch na handbikeových trenažéroch a jedenkrát si vyskúšajú aj trenažér pre bežecké lyžovanie. Prvým vyvoleným sa stal náš kolega Petr Gorun (primár DS Ústí n. Orlicí), ktorý bol vo svojom rozjazde jednoznačne najrýchlejší. Do cieľa budú tímy postupne prichádzať v priebehu soboty 3. augusta na Kampu.

Sedem statočných B. Braun tíme

B. Braun tím sa skladá z týchto členov: kapitán Pavel Matýšek (externý špecialista pre oblasť ortopédie), Dana Kurfiřtová (manažér pre obchod a marketing ortopédie, spinálnych systémov a neurochirurgie), Lída Poláková (momentálne na materskej dovolenke), Zuzana Polednová (lekárka DS Olomouc), Tereza Tymešová (zdravotná sestra DS Roudnice n. Labem), Petr Gorun (primár DS Ústí n. Orlicí), František Adamec (projektový manažér odborných ambulancií B. Braun Plus). Podľa pravidiel pretekov musí každý tím doplniť aspoň jeden handicapovaný športovec, a preto sa k nášmu tímu pripojila handbikerka, úspešná paralympionička a ambasádorka B. Braun pre život, Kateřina Antošová.

Každý tím má aj svojho patróna, pre ktorého na pretekoch  jazdí. Pre tento rok sa patrónkou B. Braun tímu stala naša kolegyňa Martina Ruská, ktorá pracovala v Domove s úsmevom v Slavkove u Brna ako vrchná sestra. V septembri 2017 sa však stala obeťou ťažkej dopravnej nehody, pri ktorej okrem ďalších vážnych zranení utrpela devastačné poranenie ľavej ruky, ktoré viedlo k nevyhnutnej amputácii v lakti. "Ponuka stať sa patrónkou cyklistického tímu B. Braun ma potešila hlavne preto, že som v minulosti sama rada jazdila na bicykli," dodáva Martina.