Aktuálne

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Ambulancie B. Braun Plus naďalej expandujú

Spoločnosť B. Braun prevádzkuje od 1. februára 2020 v budove modernej kliniky Campus neďaleko Fakultnej nemocnice Bohunice päť úplne nových ambulancií B. Braun Plus. Projekt komplexnej starostlivosti B. Braun Plus združuje pod jednou strechou nefrologickú a urologickú ambulanciu a poradne pre hojenie rán, stómiu a nutričnú starostlivosť. „Ide o náš dlhodobý koncept, ktorý nenúti pacientov zložito obchádzať množstvo ordinácií na rôznych miestach, ale poskytuje komplexnú ambulantnú starostlivosť pod jednou strechou,“ vysvetľuje filozofiu riaditeľ B. Braun Avitum, MUDr. Martin Kuncek.

Nové ambulancie B. Braun Plus v Campus Brno

  • Nefrologická ambulancia sa zameriava nielen na presné stanovenie diagnózy, ale aj na prevenciu a poradenstvo vrátane poradne pre transplantáciu obličiek.
  • Urologická ambulancia sa zameriava tak na akútne, ako aj na dlhodobé urologické ťažkosti.
  • Nutričná ambulancia ponúka diagnostiku a liečbu podvýživy (malnutrície). Podľa povahy ochorenia je možné pacientovi zabezpečiť enterálnu výživu určenú na popíjanie (tzv. sipping) alebo výživu aplikovanú priamo do žalúdka či tenkého čreva zavedenými sondami.
  • Poradňa pre hojenie rán sa venuje liečbe chronických rán, ako sú vredy predkolenia alebo preležaniny, a ošetrovaniu podiatrických pacientov s tzv. syndrómom diabetickej nohy. Zabezpečuje komplexnú starostlivosť o stómiu vrátane predpisovania stomických pomôcok, praktického nácviku ošetrovania stómie alebo zabezpečenia služieb terénnej sestry.

Odborné ambulancie B. Braun Plus neďaleko Fakultnej nemocnice Brno Bohunice v modernej budove Campus ponúkajú pacientom nielen profesionálne zázemie zdravotníckej starostlivosti, ale aj výbornú dostupnosť v blízkosti mestskej hromadnej dopravy, krátke čakacie doby, a to všetko pod jednou strechou. „Koncept viacerých ambulancií pod jednou strechou už aplikujeme napríklad aj v Prahe alebo v Olomouci. Vzhľadom na to, že spätná väzba od pacientov je absolútne pozitívna, budú po Brne nasledovať aj ďalšie miesta,“ dopĺňa MUDr. Martin Kuncek.

B. Braun Plus Brno Campus

Celé znění tiskové zprávy naleznete níže

Tlačová správa

Popis Dokument Prepojenie
B. Braun Plus Brno Campus
pdf (423.1 KB)