naštartujte kariéru v B. Braun

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Programy pre študentov

Študujete a hľadáte prácu, ktorá vám otvorí dvere do pracovného sveta v zdravotníctve? V B. Braun  vítame svieže nápady a optimizmus mladých ľudí, ktorí stoja na štarte svojej kariéry. Pre študentov sme otvorili program B. Braun Start a naň nadväzujúci program B. Braun Potentials.

Študenti môžu získať pestré skúsenosti na rôznych oddeleniach. Skúsení kolegovia ich prevedú pracovným prostredím a pomôžu im nájsť odbor, v ktorom sa budú cítiť istí. Mnoho našich študentov sa už dnes radí medzi stálych zamestnancov. 

 

Ester Horovičová
fotografka, oddelenie marketingu

Ester sa do B. Braun prihlásila pred niekoľkými rokmi, reagovala vtedy na pozíciu brigádnika, ktorú sme vypísali pre oddelenie marketingu. Chýbala nám výpomoc pri každodenných úlohách a tiež na kongresech a rôznych spoločenských akciách. V čase, keď sme krstilil stavbu nového pavilónu B. Braun Dialog na pražskej Bulovke, Ester sa s nadšením chopila fotenia a odvtedy ako študentka multimédiálnej komunikácie fotí a natáča pre B. Braun materiál pre marketingovú komunikáciu, napr. web, katalógy, časopisy, kalendár produktov a pod. 

 

Barbora Bartošová 
B. Braun Potential v sekcii HR

„V B. Braun pracujem takmer dva roky na personálnom oddelení, kde som si vyskúšala snáť všetky možné HR agendy cez nábor, vzdelávanie, spracovanie miezd až po vytváranie najrôznejších zmlúv či spolupráci na zrealizování akvizice. V súčasnosti študujem na Vysokej škole ekonomickej, odbor manažment. Vzhľadom na moje zameranie bola väčšia firma s nadnárodným zázemím a celosvetovou pôsobnosťou jasnou voľbou. Práca vo veľkej spoločnosti je podľa môjho názoru ten najlepší štart - v prvom rade umožní človeku pochopiť súvislosti a prepojenia medzi jednotlivými útvarmi, v druhom rade pripraví na značnú dynamiku dnešnej doby. Zaujímavé sú taktišž výhody v podobe neustáleho vzdelávania a rozširovania obzorov alebo zážitky formou skvelých teambuildingov, večierkov a rozmanitých firemných akcií. Pokiaľ si chce študent ujasniť, na akú oblasť sa vo svojej praxi zamerať, nesmie sa báť a musí skúšať a objavovať, až kým nenájde to pravé miesto. Takéto hľadanie veľké spoločnosti uľahčujú napríklad pomocou napr. kolečiek medzi oddeleniami, kde študent môže prakticky nahliadnuť do rôznych firemných oblastí. Všetkým študentom, ktorí sa rozhodujú o svojej kariére a tápajú, prajem veľa síl, úspechov a šťastia pri svojom kariérnom i životnom hľadaní!“