Kristínin príbeh vás donúti zamyslieť sa

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Neprispôsobiť život vozíku, ale vozík svojmu životu

„Naučila som sa jazdiť na zadnom kolese, takže keď sa poriadne rozbehnem, na obrubník dokážem vyskočiť sama. Nebudem čakať, kým pôjde niekto okolo a pomôže mi,“ hovorí Kristína Madajová.

Keď mladému človeku lekár po vážnej nehode oznámi, že s najväčšou pravdepodobnosťou už nikdy nebude chodiť, môže sa mu zosypať svet alebo si môže povedať, že prekážky, o ktorých mu všetci hovoria, sú iba v hlave.

Dvadsaťtri-ročná Kristína Madajová si po zranení chrbtice, ktoré ju pripútalo na invalidný vozík, predsavzala jednu vec. Že neprispôsobí svoj život vozíku, ale vozík svojmu životu.

Kristína je najstaršou z troch sestier. Narodila sa na Trenčínsku, kam sa stále vracia za svojimi rodičmi či na prednášky. Keď sa jej po maturite naskytla možnosť pracovať ako au-pair vo Švajčiarsku, neváhala a vydala sa na cestu. To sa jej však stalo osudným. Po štyroch mesiacoch sa rozhodla ísť si zalyžovať do švajčiarskych Álp, kde spadla na svahu a na nohy sa už nepostavila.

Po návrate z nemocnice sa rozhodla, že si namiesto sebaľutovania bude život radšej užívať. V priebehu troch mesiacov sa stala takou samostatnou, že nepotrebovala pomoc v ničom. Naučila sa skákať cez obrubníky, balansovať na zadných kolieskach či vyskočiť na kuchynskú linku kedykoľvek, keď si z nej potrebuje niečo zobrať. Autobusom precestovala Slovensko, súhlasila s návrhom stopovať po Strednej Amerike, v  trabante putovala naprieč Austráliou, Indonéziou a Thajskom, zúčastnila sa Majstrovstiev republiky v  autostope. A neustále každému dokazuje, že pre ňu prekážky neexistujú.