Konečne môžem chodiť von, šantiť a hlavne plniť si svoje chlapčenské sny

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Konečne môžem chodiť von, šantiť a hlavne plniť si svoje chlapčenské sny

Voda, aminokyseliny a tuky. Pre laika obyčajné vrecko s bielou tekutinou, pre školáka Libora Slobodu však predstavuje raňajky, obed aj večeru.

Libor mal dva roky, keď mu črevá začali vypovedať službu. Príčinu dodnes nikto nepozná. Liborove telo prestalo tolerovať stravu, neustále zvracal, niekedy aj stolicu. Po márnych pokusoch o liečbu musel tráviť svoj život na jednom mieste, doma vo svojej izbe, napojený na pumpu s parenterálnou výživou, ktorá mu dvadsať hodín denne čerpala do tela látky potrebné na prežitie. Nemohol sa hýbať, chodiť do školy, jeho rodičia ho museli mať neustále pod dohľadom. Libor vyrastal a nemohol sa ísť hrať von s kamarátmi, chodiť do škôlky či dokonca robiť neplechu.

Život mu zmenila až mobilná parenterálna pumpa, ktorú môže od minulej jari nosiť na chrbte a konečne prežívať detstvo ako normálny chlapec. S rodinou mohli po prvý raz vyraziť na dovolenku, môže chodiť s kamarátmi von, na preliezačky, hrať sa s bratom alebo si hoci aj namočiť ruky do vody. A môže mať prvé chlapčenské sny, ako napríklad šliapacie auto.

Život s pumpou