Sme tak trochu remeselníci medicíny rozhovor s ortopédom a spondylochirurgom docentom Repkom

B. Braun Galenia starostlivosť nielen o pacientov s ochorením obličiek

Chránime a zlepšujeme zdravie ľudí na celom svete

Plníme sen pohybom B. Braun pre život

Ambulantná a dialyzačná starostlivosť o pacientov s ochorením obličiek

Kariéra v B. Braun Ponúkame viac

Anesteziológ a intenzivista musí kombinovať manuálnu a intelektuálnu činnosť

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Novinky

Vyhľadať v novinkách
Filter časového obdobia
Vyhľadať
  • Svetový deň obličiek 2019: príďte sa nechať zadarmo preventívne vyšetriť vo štvrtok 14. marca

    Desiatky dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií po celom Slovensku otvoria svoje dvere verejnosti na preventívne vyšetrenie obličiek vo štvrtok 14. marca. Koná sa totiž už 14. ročník Svetového dňa obličiek. „Približne každý siedmy z tisícov Slovákov, ktorí na prevenciu prichádzajú, musí kvôli podozreniu na chronické ochorenie obličiek podstúpiť ďalšie podrobnejšie vyšetrenie. Obličky sú pre človeka rovnako dôležité ako mozog alebo srdce a venovať im raz za rok 15 minút času sa určite oplatí,“ hovorí k prevencii hlavná nefrologička siete dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií, MUDr. Monika Alaxinová, CSc.

    Čítajte ďalej
Prebieha nahrávanie obsahu...

Vyskytla sa chyba. Skúste to znova.

Najnovšie články z Braunovinách

Diveen® pocit znovu nabyté jistoty

Ztráta sebejistoty, strach, úzkost, stud, rozpaky či panika. Všechny tyto pocity vyvolává inkontinence a mohou vést až ke společenskému odloučení. S intravaginální pomůckou Diveen® pacientky znovu zažijí pocit jistoty a svobod. Pomůže jim v tom intravaginální pomůcka Diveen®. A pozor, stresová nebo smíšená inkontinence u žen se netýká pouze seniorek.

Krajčírske umenie s vysokou noblesou, alebo cievna chirurgia včera a dnes

Základom chirurgickej techniky je ošetrenie postihnutej cievy najčastejšie pomocou endarterektómie, bypassu alebo býva cieva nahradená jednou z mnohých typov dostupných cievnych náhrad.Spolu s doc. MUDr. Petrom Balážom, Ph.D., FEBS, MHA sa poďme bližšie pozrieť na cievnu chirurgiu ako na odbor, ktorý rieši prevažne ochorenia spôsobené postihnutím tepien a žíl.

Nikolka se narodila o celé tři měsíce dříve než jiné děti. Přes veškerá rehabilitační cvičení však zůstala na invalidním vozíku. My nyní chceme splnit její sen

Je to téměř devět let, kdy se předčasně narodila malá Nikolka. Vážila 1 300 g a měřila 40 cm. První dva roky den co den aktivně cvičila Vojtovu metodu a bojovala o normální vývoj. Přes všechnu snahu však zůstala na invalidním vozíku.