Svetový deň obličiek 10. 3. 2022 Záznam zo živého vysielania

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Myslite na svoje obličky. Spýtajte sa čokoľvek.

Pripojte sa k nášmu živému vysielaniu na Svetový deň obličiek. Žiadna otázka nie je hlúpa, v chate sa môžete opýtať sa na čokoľvek! Myslite na svoje obličky.

Kvôli epidémii stále nie je možné otvoriť dvere našich dialyzačných stredísk pre verejnosť, aj tak sa ale môžeme vidieť a prebrať všetko dôležité. Budeme odpovedať na vaše otázky a pozvali sme množstvo zaujímavých hostí.

Živé vysielanie bude na Svetový deň obličiek - vo štvrtok 10. 3. a začne o 13:00 na našom Facebooku alebo Youtube. Na koho sa môžete tešiť a o čom sa budeme rozprávať?

Program živého vysielania:

Prof. Vladimír Tesař, prednosta Nefrológie Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe: Ako covid ovplyvnil zdravie obličiek?

MUDr. Vladimír Vojanec, primár Dialyzačného strediska B. Braun Avitum Bulovka: Ste v riziku ochorenia obličiek? Ako sa dajú obličky liečiť?

MUDr. Innet Lajtmanová, primárka Dialyzačného strediska Šala: Ako často by ste mali chodiť k lekárovi? Ako prebieha vyšetrenie obličiek?

Karel Zima, herec a darca obličky: Zmenil sa mi život bez jednej obličky?

Karel Vaněk, pacient a príjemca obličky od Karla Zimy: Ako sa mi žije 3 roky po transplantácii?

Prof. Jiří Moláček, cievny a transplantačný chirurg Fakultná nemocnica Plzeň: Ako dlho trvá transplantácia? Kto môže darovať obličku?

Václav Moravec, moderátor Českej televízie: Ako veľmi sa darí dezinformáciám v Česku? Aký vplyv majú médiá na správanie ľudí v oblasti zdravia?