Aktuálne

Rýchly vyhľadávač produktov

Vybrať kategóriu alebo podkategóriu

Na skok do stomickej poradne

Hoci je spoločnosť B. Braun Avitum medzi odbornou aj pacientskou verejnosťou známa predovšetkým ako poskytovateľka špičkovej dialyzačnej a nefrologickej ambulantnej starostlivosti, prevádzkuje aj sieť odborných ambulancií B. Braun Plus, ktoré poskytujú poradenstvo v mnohých odboroch od klinickej výživy cez urológiu až po stomické poradne.

Práve v stomickej poradni v Prahe na Budejovickej sa uskutočnilo v polovici októbra v rámci Dňa otvorených dverí stretnutie stomických sestier. „Hlavným cieľom odborných ambulancií, medzi ktoré patrí aj stomická poradňa, je ponúkať kvalitnú starostlivosť pacientom a my si uvedomujeme potrebu poskytovať týmto pacientom komplexnú starostlivosť, pretože niektorí môžu mať aj viac problémov a potrebujú napríklad nutričnú aj urologickú ambulanciu súčasne,“ hovorí konateľ spoločnosti B. Braun Medical, PharmDr. Jiří Lukeš.

Prečo stomická poradňa?

Klasických chirurgických ambulancií je veľké množstvo, ale ambulancií, ktoré poskytujú komplexné chirurgické služby s použitím najmodernejších produktov, je veľmi málo. Toto bol jeden z dôvodov, prečo sa spoločnosť B. Braun rozhodla vytvoriť sieť ambulancií B. Braun Plus. Okrem toho si spoločnosť B. Braun uvedomuje, že práve segmentu stomických pacientov nie je venovaná taká pozornosť, akú by si zaslúžili. „V rámci odborných ambulancií B. Braun Plus poskytujeme komplexné chirurgické služby. Komplexnosť ponuky služieb našich ambulancií dopĺňajú aj špecializované poradne, ako je napríklad aj táto konkrétna stomická poradňa. Tieto špecializované ambulancie navyše fungujú v popoludňajších hodinách, aby sa ich dostupnosť pre pacientov ešte zvýšila. Tí by sa tu mali cítiť dobre a mali by si vybudovať vzťah so stomickou sestrou, presne ako v tejto ambulancii, v ktorej sa teraz nachádzame,“ popisuje vedúci lekár odborných ambulancií B. Braun Plus, MUDr. Jaroslav Marvan.

Veľký prínos vidia účastníci Dňa otvorených dverí stomickej poradne v Prahe na Budejovickej v čase, ktorý môžu so stomickou sestrou stráviť. Individuálna starostlivosť poskytovaná pacientom tu je rádovo oveľa dlhšia ako tá, ktorú môžu poskytnúť klinické pracoviská. „Je dôležité spomenúť preťaženosť klinických pracovísk spôsobenú náporom veľkého počtu pacientov, čo je ďalší dôvod pre ambulantnú liečbu. Klinické pracoviská sa vďaka tomu uvoľnia pre pacientov, ktorí to naozaj potrebujú, a ostatní môžu byť vyšetrení  mimo nemocnice,“ dopĺňa na záver PharmDr. Jiří Lukeš.